blazeDTV چیست؟

منتشر شده در ۱۳۹۲/۰۹/۱۳ در دستۀ آموزش BlazeDTV ۳ دیدگاه

نرم‌افزارها مثل خون در سخت‌افزار در حرکت هستند. اگر آنها نباشند مطمئناً کار کردن با رایانه غیر ممکن است. یکی از این نرم افزارها برنامه‌هایی هستند که با چندرسانه کار دارند. البته اینکه چندرسانه‌ای‌ها به چند دسته تقسیم می‌شوند خود جای بحث گسترده دارد. ولی ما در اینجا به نرم افزارهای چندرسانه‌ای که مرتبط با رایانه و تلویزیون کار داریم. برنامه‌ی blazeDTV یکی از آنهاست که بوسیله‌ی آن شما می‌توانید فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی را روی رایانه‌ی خود مشاهده کنید. البته چنین برنامه‌هایی بسیار زیاد هستند که این مورد به صورت پیش‌فرض روی بیشتر سخت افزار گیرنده‌های دیجیتال موجود است و شما می‌توانید آن را از روی CD مربوطه نصب کنید.

همانطور که از نام این سایت بر می‌آید، ما با گیرنده‌ی دیجیتال کار داریم. پس نرم افزار blazeDTV هم بی‌ربط با این موضوع نیست. زمانی که شما گیرنده را از این سایت یا جاهای دیگر دریافت می‌کنید، خواهید دید که به شما یک CD هم تحویل داده می‌شود. البته این CD درون خود بسته‌بندی محصول گیرنده دیجیتال رایانه قرار گرفته است.

BlazeDTV چیست؟

BlazeDTV چیست؟

در هر صورت درون این سی‌دی یک نسخه از blazeDTV وجود دارد که شما با یک کلیک می‌توانید آن را روی رایانه‌ی خود نصب نمایید. در مقاله‌ی آموزش نصب گیرنده‌ی دیجیتال با نحوه‌ی انجام این کار آشنا شدید.

معمولاً این نرم افزار به صورت اورجینال (Original) عرضه می‌شود و شما می‌توانید با استفاده از شماره سریالی که روی درب پاکت CD نوشته شده است، اقدام به فعال کردن آن بدون محدودیت کنید. این پاکت CD همراه با خود این محصول با شما عرضه خواهد شد.

دقت کنید که نرم افازار blazeDTV بدون سخت افزار آن، یعنی همان گیرنده دیجیتال رایانه، نمی‌تواند کار کند و خطای بدون سیگنال می‌دهد. پس اول باید گیرنده دیجیتال به درستی روی رایانه‌ی نصب شده باشد و درایورهای آن به درستی نصب شده باشد.