آموزش نصب blazeDTV برای دریافت تلویزیون روی رایانه

منتشر شده در ۱۳۹۲/۰۹/۱۳ در دستۀ آموزش BlazeDTV ۳۲ دیدگاه

برنامه‌ی blazeDTV که نام دیگرش Blaze Video HDTV می‌باشد، برای دریافت شبکه‌های تلویزیونی روی رایانه کاربرد دارد. البته خیلی‌ها فکر می‌کنند که با نصب کردن این برنامه به سادگی می‌توانند شبکه‌های مختلف را دریافت کنند. مگر در شرایطی که سخت افزار مناسب روی رایانه‌ی شما نصب شده باشد، در غیر این صورت قادر به تماشای تلویزیون با تنها نصب کردن برنامه BlazeVideo HDTV قادر به دیدن و شنیدن شبکه‌های مختلف نیستید. در هر صورت، در این مطلب نحوه‌ی نصب، و از همه مهمتر نکاتی که برای این منظور باید در نظر داشته باشید را با شما در میان خواهم گذاشت. پس با آموزش نصب blazeDTV برای دریافت تلویزیون روی رایانه همراه این مقاله باشید.

خود نفس نصب کردن نرم‌افزار blazeDTV کار بسیار ساده و راحتی است. در درجه‌ی اول بایستی فایل اجرای آن را دریافت کنید و آن را در دسترس داشته باشید. فایل اجرایی معمولاً با پسوند exe موجود است. اما اینکه این پرونده‌ی نصبی را از کجا گیر آورید، باید اشاره کرد که دو راه پیش رو دارید.

اول اینکه زمانی که گیرنده‌ی دیجیتال را خریداری می‌کنید، این نرم افزار با خود این محصول درون یک عدد CD به شما تحویل داده می‌شود. از روی این CD به راحتی قادر به نصب برنامه blazeDTV خواهید بود. این روش نصب کردن کاملاً قانونی و ساده است و شما می‌توانید با شماره سریالی که روی درب پاکت سی‌دی وجود دارد، اقدام به فعال سازی blazeDTV کنید. پس سی‌دی را درون درایو رایانه گذاشته و زمانی که آتوران اجرا شد روی نام همین برنامه (BlazeDTV) کلیک می‌کنید. مراحل نصب را یکی یکی طی می‌کنید که کار بسیار ساده‌ای است.

CD نرم افزار و درایور گیرنده دیجیتال رایانه

CD نرم افزار و درایور گیرنده دیجیتال رایانه

این نرم افزار، برنامه‌ای پولی است و شما باید برای استفاده از آن پول پرداخت کنید. البته راهکارهای رایگانی هم وجود دارد که بهتر است ادامه را مطالعه نمایید.

در مطلب آموزش نصب گیرنده دیجیتال رایانه اشاره شد که چطور این برنامه را نصب کرده و آن را با استفاده از شماره سریال فعال کنید. تصویر زیر شماره سریالی که روی درب پاکت CD همراه گیرنده دیجیتال وجود دارد را نشان می‌دهد. شما باید آن شماره را پس از نصب کامل نرم افزار blazeDTV درون جعبه‌ی مورد نظر وارد کنید.

شماره سریال روی درب پاکت نرم افزار BlazeDTV

شماره سریال روی درب پاکت نرم افزار BlazeDTV

پنجره وارد کردن شماره سریال نرم افزار BlazeDTV

پنجره وارد کردن شماره سریال نرم افزار BlazeDTV

حال که پس از نصب عادی نرم افزار و اجرا شدن آن پس از نصب، سریال را وارد کردید، خواهید دید که برنامه بدون مشکل برای شما به مدت نامحدود اجرا خواهد شد. به این نکته دقت کنید که پاکت سی‌دی رو دور نیاندازید. در دفعات بعدی به این شماره سریال نیاز خواهید داشت. در غیر این صورت با مشکل مواجه خواهید شد.

ام راه‌حل دوم برای دریافت پرونده‌ی نصبی نرم افزار blazeDTV دریافت کردن آن از سایت‌های دانلودی است. با یک جستجوی ساده در موتور جستجو خواهید دید که سایت‌های زیادی برای شما حتی آخرین نسخه از Blaze Video HDTV را قرار داده‌اند که تقریباً حجمی معادل 11 مگابایت دارد.

این نسخه‌ها که شما به رایگان می‌توانید آنها را دریافت کنید، معمولاً قفل شکسته و همراه با مشکلاتی باید باشند. روش فعال کردن آن هم شاید با روش اصلی آن فرق داشته باشد. پس باید از راه‌حلی که سایت مورد نظر به شما ارائه می‌دهد برای نصب و فعال کردن آن استفاده کنید.

علاوه بر اینکه این نرم افزار اجازه دیدن برنامه های تلویزیونی و شنیدن رادیو را به شما می‌دهد، امکان پخش DVD و CD هم وجود دارد. طبق گفته‌ی سایت سازنده این برنامه، Blaze Video HDTV یک نرم افزار چندرسانه‌ای همه فن حریف است که هر کاری که در حیطه‌ی کاری خود باشد را به درستی انجام می‌دهد.

نکته: خیلی از سایت‌های دانلودی ادعا می‌کنند که این نرم افزار به شما اجازه می‌دهد شبکه‌های تلویزیونی اینترنتی را هم دریافت کنید. این ادعا کاملاً غلط است و برای استفاده از این برنامه شما باید گیرنده دیجیتال یا حتی آنالوگ را داشته باشید که نوعی سخت افزار است که باید به رایانه‌ی شما متصل شود.